500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu 0 552 860 76 10

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu
500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu olan Ofis Akademi olarak iş güvenliği uzmanlığı kurslarında öncüyüz. Ofis Akademi A,B,C sınıfı iş güvenliği kursu, işyeri hekimliği kursu, işyeri hemşireliği kursu, temel isg kursu ve hijyen kursu vermektedir. 10 yılı aşkın tecrübemizle, uzman kadromuzla, 7/24 saat ulaşabileceğiniz canlı destek hattımızla hizmetinizdeyiz. Bir telefonla Türkiye’nin neresinde olursanız olun, bize ulaşabilir ve kaydınızı yaptırabilirsiniz.

İş Güvenliği Kursunun A-B-C’sinde Biz Varız.

İş güvenliği uzmanlığı işyerlerinin tehlike durumlarına göre üç sınıfa ayrılır.

Az tehlikeli iş yerlerinde, C sınıfı iş güvenliği uzmanları

Tehlikeli iş yerlerinde B sınıfı iş güvenliği uzmanları

Çok tehlikeli iş yerlerinde, A sınıfı iş güvenliği uzmanları görevlendirilir.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu ilk olarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı ile başlar. Sonra B sınıfı uzmanlığı daha sonra A sınıfı uzmanlığı olarak devam eder.

İş güvenliği uzmanları teknik konularda bilgi birikimine sahip personeldir. Öngörülü, geniş düşünme kapasitesine sahip kişiler olmaları da gereklidir. İş güvenliği uzmanlığı olmak isteyenlerin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenen kriterlere sahip olmaları gerekir.

İş Güvenliği Uzmanı Olma Kriterleri Nelerdir?

İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin bakanlık tarafından belirlenen kriterlere sahip olmak gerekir bu kriterler ise şöyledir.

  • Uygun bölümlerden mezun olmak bakanlık tarafından iş güvenliği uzmanı olabilmek için belirlenmiş ilk kriterdir. İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin üniversitelerin;
  • Teknik eğitim fakültelerinden
  • Mimarlık fakültelerinden
  • Mühendislik fakültelerinden
  • Ziraat fakültelerinden
  • Fen fakültelerinin; fizik, kimya, biyoloji, bölümlerinden
  • Meslek yüksek okullarının İSG programlarından mezun durumda olmak gerekir.
  • İş güvenliği uzmanlığı kursu eğitimi alma da bakanlık tarafından belirlenmiş diğer bir kriterdir.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimleri bakanlık tarafından yetkili kılınmış eğitim kurumları tarafından düzenlenir. Ofis Akademi, A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimleri düzenleme yetkisine sahip eğitim kurumudur. Ofis Akademi tarafından bakanlık onaylı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi almanız mümkün.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu olan Ofis Akademi’de C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, A sınıfı iş güvenliği kursu alabilirsiniz. İş güvenliği uzmanlığı kursları Ofis Akademi’de 220 saattir. Ofis Akademi’de iş güvenliği kursu eğitimleri modern eğitim teknikleri ile gerçekleştirilir. Tüm iş güvenliği kursu eğitimlerimiz öğrenci odaklı gerçekleştirilir.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimlerinin ilk kısmı offline eğitim olarak gerçekleştirilir. Offline eğitimlere iş güvenliği kursu katılımcılarımız diledikleri saatlerde katılabilir. Offline eğitimleri, çevrimdışı veya asenkron olarak da adlandırabiliriz. Eğitimlere Ofis Akademi’nin ana sayfası üzerinden bağlanılır.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu olan Ofis Akademi iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerinin ikinci kısmı ise online eğitim olarak gerçekleştirilir. Online eğitimler, çevrimiçi, senkron, canlı ders olarak adlandırılır. Canlı dersler 09.00  ile 15.00 arasında ve 15.00 ile 21.00 saatleri arasında olmak üzere iki farklı grupta gerçekleştirilir. İş güvenliği uzmanlığı online eğitimleri “Zoom” programı üzerinden gerçekleştirilir.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu eğitimlerinin son kısmı ise pratik eğitim olarak gerçekleştirilir. Pratik eğitimlerin süresi 40 saattir. Eğitimler 5 iş günü içerisinde gerçekleştirilir. Ofis Akademi iş güvenliği kursu, staj eğitimlerini birçok ilde yapabilmeniz için imkan sağlıyoruz.

  • İş güvenliği uzmanı olmak isteyenlerin ÖSYM tarafından gerçekleştirilen İSG sınavlarına girmeleri ve yeterli puanı da almaları gerekir.

İş güvenliği uzmanlığında tüm sınıflarda geçme notu 70’tir. Adayların İSG sınavların da 70 puan alabilmeleri için 50 soruluk testte en az 35 soruya doğru cevap vermek gerekir.

  • İş Güvenliği Uzmanlığı Sertifikasına sahip olmak da bakanlık tarafından belirlenmiş kriterler arasında yer alır.

İş güvenliği uzmanlığı sertifikası, İSG sınavında başarılı olan adaylara bakanlık tarafından verilir. İş güvenliği uzmanlığı sertifikası A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı, C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı alanında olmak üzere 3 sınıfta düzenlenir.

İş Güvenliği Uzmanlığında Sınıflar Arası Geçiş Nasıl Sağlanır?

C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı eğitimi alarak C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavında başarılı olanlara bakanlık tarafından C sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sertifikası verilir. C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak sertifikalarını alanlar İSG profesyonelliğine de ilk adımlarını atmış olurlar.

C sınıfı iş güvenliği uzmanı olarak 3 yıl ( 1095 gün) tam zamanlı çalışan İSG profesyonelleri B sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavına girerek başarılı olmaları üzerine B sınıfı iş güvenliği uzmanlığına yükselirler.

B sınıfı iş güvenliği uzmanları ise 4 yıl ( 1460 gün ) tam zamanlı çalışmış olmaları halinde A sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınavlarında başarılı olmalarının ardından A sınıfı iş güvenliği uzmanlığına yükselirler.

Biz  En İyisiyiz

Bizler Ofis Akademi ailesinin birer ferdi olarak yeni eğitim dönemine hazırız. Başarıyı yakalamak isteyenler için A sınıfı iş güvenliği kursu, B sınıfı iş güvenliği kursu, C sınıfı iş güvenliği kursu eğitimlerimizle yine sizlerleyiz.

Sizler de iş güvenliği uzmanı olmak istiyorsanız veya C sınıfı iş güvenliği uzmanlığından B sınıfı iş güvenliği uzmanlığına yükselmek istiyorsanız Ofis Akademiye bekleriz. B sınıfı iş güvenliği uzmanlığından A sınıfı iş güvenliği uzmanlığına yükselmek için de eğitimlerinizi Ofis Akademi’den alabilirsiniz.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu kaliteli eğitim, uygun fiyatlar, tüm kredi kartlarına taksit imkanları ile yeni sınav döneminde de hizmetinizde.

İş güvenliği kursu eğitimleri ile birçok kişinin ismini İSG profesyonelleri arasına yazdırmayı başaran Ofis Akademi ile siz de başarıya ulaşabilirsiniz.

Kaliteli iş güvenliği kursu kaliteli eğitici kadrosu ile gerçekleştirilir. Kaliteli eğitici kadrosu ile Ofis Akademi yeni eğitim döneminde sizleri bekliyor. Türkiye’nin her yerinden iş güvenliği uzmanlığı eğitimlerimize katılabilirsiniz.

İş güvenliği uzmanlığı eğitimlerimiz bakanlık onaylı olarak gerçekleştirilir. Uzaktan eğitim olarak düzenlenir. Her sınav öncesi mevzuatlara göre yeniden düzenlenen ders kitaplarımız, dijital ders materyallerimizle sizleri bekliyoruz. Her sınav öncesi tüm iş güvenliği kursu katılımcılarımıza soru çözüm programları düzenliyoruz. Hem de ek ücret almadan. İSG alanındaki kitap yazarlarının eşliğinde gerçekleştirilen soru çözüm programlarımıza sizleri de bekliyoruz.

500 Evler A-B-C Sınıfı İş Güvenliği Kursu olan Ofis Akademi ailesinin bir parçası olmak, uygun şartlarda iş güvenliği uzmanlığı kursu almak istiyorsanız acele edin. Uzaktan eğitim ders programlarımız, soru çözüm programlarımızdan yararlanmak için beklemenize gerek yok. Her zaman online kayıt imkanlarımızdan ve bir birinden özel hediye eğitim programlarımızdan yararlanmak için Ofis Akademili olun. Başarı adımlarını omuz omuza atalım. Unutmayın iş güvenliği kursu katılımcılarımızın başarısı bizim başarımızdır.

Ofis Akademi’ye sayfamızda bulunan telefon numaraları üzerinden ulaşabileceğiniz gibi WhatsApp  ve Jivo canlı destek hatlarımızdan da ulaşabilirsiniz.

Hemen Arayın